Tel: +90 346 222 04 59

Fab: +90 346  218 19 18

Çamsan Poyraz
Çamsan Poyraz MDF

MDF, termomekanik olarak odun veya diğer lignoselüozik hammaddelerden elde edilen liflerin, sentetik yapıştırıcı ilavesiyle belirli bir rutubet derecesine kadar kurutulduktan sonra oluşturulan levha pastasının ısı ve basınç altında preslenmesiyle elde edilen bir üründür. MDF'nin her noktasında liflerin eşit dağılması ve yoğunluğu levhanın her iki yüzünün olduğu kadar, kenarlarının da makineyle herhangi bir kırılma olmaksızın ya da malzeme parçacıkları arasında boşluklar ortaya çıkmaksızın işlenmesine imkan sağlar. MDF bu sayede masa tablaları, kapı panelleri, kenarları pahlı veya profil yüzeyli çekmece alınları gibi parçaların üretilmesinde başarıyla kullanılabilmektedir. MDF levhalarının yüzeyleri her türlü laminant, reçine emdirilmiş kağıt, folyo ve ahşap kaplama ile kaplanabilir. MDF'nin kenarları son derece düzgün ve sıkı olup, masif çıta yapıştırılmadan lamba zıvana açılabilmekte ve her türlü profilverilebilmektedir. MDF'nin bir diğer üstün yanı ise eğilme direnci, elastikiyet modu, vida ve çivi tutma gücünün yüksek olmasıdır. Makinede işlenmesinin kolaylığı, stabilitesinin mükemmelliği, boyutlarının hemen hiç oynamaması, standart boyutlarda sağlanabilmesi, her iki yüzeyinin de zımparalanmış ve mastarlanmış oluşu, herhangi bir yerinde budak, çatlak, kıymık gibi özürler görülmemesi, her noktasının aynı yoğunlukta bulunması, kullanıma hazır oluşu, herhangi bir hazırlık işlemi gerektirmeyişi, her çeşit lak, boya, verniği kabul etmesi, ahşap kaplama, PVC, laminant ve melamine edilmiş dekor kağıt gibi malzemelerle kaplanabilmesi, gerek iki yüzeyinden gerekse kenarlarından girecek vidaları mükemmel tutabilmesi Çamsan Poyraz MDF'nin başlıca özellikleridir. 

Profillik ürünlerimiz her uygulamada olduğu gibi kapak üretimi uygulamaları için de rakipsizdir.

 

Çamsan Poyraz MDFLAM

MDFLAM, melamin reçinesi emdirilerek emprenye edilen dekor kağıtlarının belirli sıcaklık ve basınç altında MDF levhalarına preslenmesiyle elde edilen bir ürün olan Melamin kapli MDF (MDFLAM) için kullanılan dekor kağıtları, Avrupa'nın önde gelen kağıt üreticilerinden ithal edilerek Çamsan Poyraz'ın kendi emprenye tesislerinde melamine edilmektedir. Ordu'daki fabrikalarda üretim standart olarak 1830x3660, 2100x2800, 2100x3660 mm levha ebatlarında ve 8 mm ile 30 mm kalınlıklar arasında gerçekleştirmektedir. Çamsan Poyraz MDFLAM ve SUNTALAM olarak üretilen kaplanmış ürünler üzerinde çıkıntı ve çukur bulunmaz, kenar ve köşelerde yapım ve kesim hatası bulunmaz. 

Profillik ürünlerimiz her uygulamada olduğu gibi kapak üretimi uygulamaları için de rakipsizdir.
NORTHWIND Laminant Parke

Hijyenik, estetik, sağlıklı ve kolay döşenebilen parke türü bir yer döşemesi olan Laminant Parke diğer yer döşemelerine göre daha ekonomiktir. Masif parke gibi sistre cila gerektirmez, kolay çizilmez ve aşınmaz. Pekçok renk çeşidiyle mobilya ve duvar renklerine en uyumlu parkeyi seçme imkanı sağlar. Diğer ahşap esaslı yer döşemelerine kıyasla aşınma ve çizilmeye karşı son derece dayanıklı bir malzemedir. Montajı kolay, hızlı ve temizdir. NORTHWIND laminant parke döşeme ve kullanımında pek çok avantaja sahip, HDF'nin iki yüzünün kaplanmasıyla oluşan çağdaş ve uzun ömürlü bir üründür. NORTHWIND ürünlerinde yüksek yoğunluk ve kalitedeki HDF (High Density Fiberboard) levhalar kullanılmaktadır. Pekçok renk ve desen çeşidiyle mobilya ve duvar renklerine en uyumlu parkeyi seçme imkanı sağlar.

 

 

Telif Hakkı 2013-2014 Kayalar Orman Ürünleri Nakliye İnşaat Tic. ve San. A.Ş'ye Aittir.

M.Ali EYMİR
Online : 2 | Bugün : 6 | Toplam : 148239