Tel: +90 346 222 04 59

Fab: +90 346  218 19 18

Çamsan Northwind

MDF LAM

 

Melamin reçinesi emdirilerek emprenye edilen dekor kağıtlarının belirli sıcaklık ve basınç altında MDF levhalarına preslenerek elde edilmektedir.

MDF LAM için kullanılan dekor kağıtları, Avrupa’nın önde gelen kağıt üreticilerinden ithal edilerek kendi Emprenye tesislerimizde melamine edilmektedir.

Kaplama tesislerimizde, 2100×2800 ve 2100×2440 ebatlarında 4 mm ile 30 mm arasındaki kalınlıklarda üretim yapılmaktadır.

PARKELAM

 

Parkelam Nedir?

 

Hijyenik, estetik, sağlıklı ve kolay döşenebilen bir yer döşemesidir. Diğer yer döşemelerine göre daha ekonomiktir. Masif parke gibi sistre cila gerektirmez, kolay çizilmez ve aşınmaz. Pekçok renk çeşidiyle mobilya ve duvar renklerine en uyumlu parkeyi seçme imkanı sağlar. Diğer ahşap esaslı yer döşemeleri içinde aşınma ve çizilmeye en dayanaklı malzemedir. Günlerce evinize parke yaptırmak için beklemezsiniz. Montajı kolay, hızlı ve temizdir.

Ayrıntılı bilgi almak için www.parkelam.com sitesini ziyaret ediniz.

KAĞIT EMPRENYELEME

 

Emprenye Tesisi

Günümüzde mobilya ve iç mekan kullanım malzemeleri emprenye edilmiş kağıt malzeme ile kaplanmış MDF ve Yonga lehadan oluşmaktadır. Üretim kapasiteleri yüksek olan ağaç esalı panel (mdf,yonga levha…) üreticileri kendi ihtiyaçaları olan emprenye tesislerini entegrasyon olarak işletmelerine kurmaktır. Amaç Emperenyeli kağıt ihtiyaçlarını kendileri karşılayarak maliyetleri düşürmek ve dış tedarikçi insiyatifinden bağımsız üretim yapmaktır.

ÇAMSAN A.Ş. iki adet kaplama presine sahip olup ihtiyaç duyduğu emprenyeli kağıdın tamamını Emprenye tesisinden karşılamaktadır. Parke tesisinde üretilen parkelam için ihtiyaç duyulan Overlay (Koruyucu kağıt), Balans kağıt ve Dekor kağıtların emprenye işlemi de yine Çamsan A.Ş. tesislerinde yapılmaktadır.

Yurt dışından hamkağıt olarak tedarik edilen 70-150 gr / m2 arasında birim ağırlığı değişen dekoratif, koruyucu, balans kağıtlar Proses girişinde ikiz tamburlara takılır. Tesiste toplam dokuz adet LNG ile beslenen kurutma fırını bulunmaktadır. Melamin Formaldehit ve üre Formaldehit ve kimyasal katkılar ile oluşturulan banyolarda emprenye edilen kağıt kurutma fırınlarından geçerek paketleme istasyonunda istenilen ebatlarda paketlenir.

Parlaklık derecesi presplakanın yüzeyi ile belirlenir. En çok kullanılan plakalar % 60-65′lik parlaklık derecesine sahip HS 18 ile başarılır.

Emprenye edilmiş kağıtlar short cycle preslerde sıkça kullanılır. Emprenyeli kağıtlar sıcaklık ve basınç altında sertleşir.

Depolama Süresi : 20 C de % 40-50 nem ortamında açılmamış paketlerde orijinal haliyle 3 ay saklanabilir.

Kaplama Üniteleri

ÇAMSAN ENTEGRE AĞAÇ SANAYİ ve TİCARET A.Ş. Türkiye de ahşap esaslı orta yoğunlukta lif levha MDF nin ilk üreticisi olup Üretim kapasitesi ile Avrupa ve Orta Doğu’da hem kalite hemde kapasite olarak söz sahibi bir kuruluştur. Ürün yelpazesini genişletmek amacıyla ilk kaplama tesisini 1993 yılında işletmeye almıştır.

Başlıca Teknik Veriler

Presleme Alanları : 2100 x 2440 mm
2100 x 2800 mm
2100 x 3660 mm
Üretilen Levha Kalınlıkları : 6-18 mm
Mekanik Kapasite : 300 levha / saat
Spesifik Basınç : 40 kg / cm2
İnce levhalarda mekanik kapasite : 200 levha / saat
Parke üretiminde mekanik kapasite : 300 levha / saat

Pres ünitesinde proses için aşağıda belirtilen materyaller uygundur:

Melamin reçinesi ile emprenye edilmiş dekor ham kağıt ağırlığı 60 gr / m2 veya daha fazla
Overlay ham kağıt ağırlığı 30 gr / m2 veya fazla
Balans ham kağıt ağırlığı 100 gr / m2 veya fazla

 

Telif Hakkı 2013-2014 Kayalar Orman Ürünleri Nakliye İnşaat Tic. ve San. A.Ş'ye Aittir.

M.Ali EYMİR
Online : 2 | Bugün : 4 | Toplam : 148224